fantic-motor

Noel Zanocz a Fantic korunováni šampiony EMX124 2024!

Vítězstvím v GP v posledním kole sezóny ve španělském Cózaru završil Noel Zanocz z týmu Fantic Factory Racing EMX125 pozoruhodný rok, když získal titul mistra Evropy v sedle motocyklu Fantic XX 125. Jeho týmový kolega Simone Mancini skončil třetí a zajistil si bronzovou medaili, Fantic triumfoval také v hodnocení konstruktérů, což pro italského výrobce znamenalo perfektní sezónu.

Noel Zanocz zahájil svou kampaň EMX125 v roce 2024 velkolepým způsobem, když si zajistil své vůbec první motocyklové a celkové vítězství v náročných písčinách Riola Sardo na Sardinii. Díky bleskové rychlosti a neúnavnému bojovnému duchu se rychle etabloval jako dominantní jezdec ve své třídě a po většinu sezóny si na svém motocyklu Fantic XX 125 držel červenou tabulku lídra šampionátu.

Zanocz si v Lotyšsku připsal druhé vítězství v GP a neustále podával dobré výkony za všech podmínek, přidal další čtyři umístění na stupních vítězů v Portugalsku, Francii, Švédsku a Nizozemsku. Do závěrečného kola MXGP Castilla La Mancha vstupoval pouhých šest bodů za vedoucím jezdcem, 17letý Maďar se ujal vedení ve virtuálním pořadí díky ohromujícímu vítězství v sobotním 1. závodě. Ve druhém závodě projel cílem na druhém místě a získal titul jako skutečný šampion a zajistil si také vítězství ve Velké ceně.

Tým Fantic získal titul konstruktéra EMX125 a XX 125 v sezóně 2024 získal vše. Již dříve v tomto roce se Zanocz zapsal do historie vítězstvím na mistrovství světa FIM juniorů v motokrosu v nizozemském Heerde, čímž překonal svého týmového kolegu Simoneho Manciniho, který získal stříbrnou medaili. Mancini skončil třetí v konečném pořadí EMX125 a také získal 125 Rookies Cup, který se konal společně s italským motokrosovým šampionátem Prestige.

Zanoczův titul EMX125 je třetím pro Fantic ve třídě od začátku „nové závodní éry“ v roce 2019, čímž následuje ve stopách Andrey Bonacorsiho v roce 2020 a Casa Valka v roce 2022.

Noel Zanocz:

„Nebylo to vůbec snadné; V měřeném tréninku jsem se trápil a skončil osmý. Můj start v první jízdě byl stále dobrý. Byl jsem druhý a v prvním kole jsem převzal první místo a vedl jsem celou jízdu. Byl to opravdu dobrý závod a znovu jsem se ujal vedení v šampionátu. Ve druhém závodě jsem byl na začátku asi šestý. Dostal jsem se na druhé místo, ztratil jsem pozici, ale znovu jsem ji získal. Byla to těžká jízda, ale nakonec jsem vyhrál šampionát a nemohl jsem být šťastnější. Chci poděkovat všem, od mého týmu a Fantic až po mou rodinu a všechny fanoušky. Maďarsko ještě nikdy nemělo mistra světa nebo Evropy. V této sezóně jsem dokázal, že můžete dosáhnout čehokoli, i když pocházíte z malé země – stačí si jen věřit.“